Warning: array_search() expects parameter 2 to be array, null given in /inc/functions/blog.php on line 275
Ubezpieczenie chroni przed koronawirusem?

Blog

2020-05-03
Ubezpieczenie chroni przed koronawirusem?
Ubezpieczenie chroni przed koronawirusem?
Kategoria:   

W dzisiejszym wpisie napiszę o tym, w jaki sposób ubezpieczenie, jakie oferuję, chroni także w przypadku zakażenia koronawirusem. Temat jest bardzo aktualny i niestety związanych z nim jest wiele obaw - czy aby na pewno ubezpieczenie zadziała?

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 – chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, warto przekazać istotnie iformacje o ochronie ubezpieczeniowej, którą warto objąć siebie i swoich bliskich.
 
Ubezpieczenie PZU Życie SA obejmuje ochroną swoich klientów również w przypadku epidemii lub pandemii. Oznacza to, że zachorowanie na COVID-19 oraz następstwa choroby, są objęte standardową ochroną wynikającą z posiadanego ubezpieczenia.

W przypadku zachorowania (sama kwarantanna nie jest podstawą do wypłacenia świadczenia) Klientowi zostanie wypłacone świadczenie za udokumentowany pobyt w szpitalu, o ile spełnione będą warunki wynikające z umowy, w tym: minimalna wymagana długość pobytu i zdiagnozowana choroba ujęta w umowie. Dlatego warto dokupić dodatek Leczenie Szpitalne.

Oczywiście wypłacone będzie również świadczenie z tytułu śmierci będącej skutkiem zakażenia  wirusem SARS-CoV-2.  

Co ważne - ubezpieczenie indywidualne działa od pierwszego dnia po spolisowaniu, nie ma karencji jak w ubezpieczeniach grupowych!

Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

Ubezpieczam również zdalnie - ważne, gdy Klient chce ograniczyć kontakty osobiste z Doradcą Ubezpieczeniowym.