Ubezpieczenia zdrowotne


Konkurencja dla NFZ. Dlaczego prywatne ubezpieczanie medyczne się opłaca?

Ubezpieczenie zdrowotne działa jak abonament. Co miesiąc opłaca się składkę, która gwarantuje dostęp do informacji medycznej, internistów, lekarzy specjalistów (do których nie trzeba mieć skierowań), opieki ambulatoryjnej czy odszkodowania. Pakiety wykupić można bezpośrednio również u nas w PZU.

System opieki medycznej w Polsce opiera się w głównej mierze na publicznej ochronie zdrowia. Na przełomie lat 2018 i 2019 średni czas oczekiwania na gwarantowane świadczenia zdrowotne wynosił 3,8 miesiąca – wylicza Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Dla 2,6 mln Polaków, to zbyt wiele i na własną rękę wykupują prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

Społeczeństwo się starzeje, a liczba Polaków z problemami zdrowotnymi regularnie wzrasta. Według GUS 34 proc. Polaków jest pod stałą opieką lekarską. – Profilaktyka i oczekiwanie miesiącami na przyjęcie u specjalisty lub operację wciąż pozostawiają bardzo wiele do życzenia – mówi prezes zarządu TU Zdrowie Aleksander Roda. – W obliczu starzejącego się społeczeństwa, ochrona zdrowia zaczyna mieć coraz większe znaczenie, a system państwowy nie jest wydolny – dodaje.


Z ubezpieczeniem dodatkowym W Trosce o Ciebie, zapewnisz sobie i bliskim m.in:

  • wizyty u wykwalifikowanych specjalistów bez skierowań,
  • badania diagnostyczne,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • zabiegi rehabilitacyjne,
  • umówienie wizyty u internisty i pediatry w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych, a u specjalisty – w ciągu 5 dni roboczych (czas oczekiwania na wizytę może się wydłużyć, jeśli masz preferencje co do dnia, godziny, lekarza czy placówki),
  • telekonsultacje – kontakt z lekarzem bez wychodzenia z domu,
  • dostęp do placówek medycznych w ponad 570 miastach w Polsce.

Ubezpieczenie występuje w trzech zakresach – Ogólnym, Rozszerzonym i Kompleksowym.